OPATŘENÍ V PROVOZU MŠ V SOUVISLOSTI S ŠÍŘENÍM INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ

Upozornění - opatření od prvního týdne nového roku

Podle opatření, která vychází z dalšího rozvoje situace, přistupujeme opět ke změně v předávání dětí. Do MŠ budou vstupovat zákonní zástupci dětí pouze v nutných případech. Předávání dětí bude opět probíhat u vstupních dveří do MŠ, jak tomu již bylo v minulém období. V odpoledních hodinách zvoňte na zvonek do zahrady.

Opět žádáme rodiče, kteří mají možnost nechat děti doma, aby zvážili možnost v současné situaci je do MŠ zatím nedávat. Děkujeme.

I nadále pokračujeme v opatřeních, které mají chránit nás všechny ve školce před případnou nákazou. Časté mytí rukou, desinfekce rukou a prostředí, časté větrání atd. Pro své potřeby budou děti nosit každý den baťůžek stejně jako v jarních měsících. Děkujeme za Vaši spolupráci.

Děti i nadále z hygienických důvodů nebudou do MŠ donášet hračky z domova, týká se i plyšových hraček.

Do MŠ jsou přijímány pouze děti zdravé bez příznaků respiračních onemocnění a dalších zdravotních obtíží.

Před vstupem do budovy MŠ použijí děti desinfekční prostředek, který je k dispozici u venkovních dveří. V současné době neprobíhá měření teploty a podpis čestného prohlášení.

Každé dítě bude mít ve své skříňce k dispozici 2 roušky, které budou použity v případě nezbytné potřeby během pobytu ve škole. U látkové roušky je třeba přidat i úložný sáček pro použitou roušku.

Dojde-li během dne k výskytu zdravotních potíží, budou zákonní zástupci ihned informováni a dítě bude z MŠ vyzvednuto. Do doby vyzvednutí bude odděleno od ostatního kolektivu. V této souvislosti žádáme rodiče o aktualizaci a doplnění kontaktních údajů, došlo-li ke změnám.

**********************************************************************************

co plánujeme v práci s dětmi v týdnu 4.1. - 8.1.21

TŘI KRÁLOVÉ

V tomto týdnu si přiblížíme tříkrálovou tradici a s ní spojené lidové zvyky. Také si musíme povyprávět o našich Vánocích, jak je kdo prožil, co komu Ježíšek nadělil. Znovu si připomeneme základní hygienické návyky v kolektivu, pravidla vzájemného chování a spolupráce.

Máme tu pro Vás další nápad, jak tvořivě využít společný čas s dětmi. Opět záleží jen na Vás, zda se k nám připojíte. Pokud ano, Vaše společné dílo využijeme při práci s dětmi až se opět sejdeme v lepších časech v naší školce.

» Milí rodiče a děti «

Přejeme všem hodně zdraví do nového roku 2021.

Jelikož je doba taková jaká je, proto je nejvyšší čas zpříjemnit si dlouhé zimní večery a stát se na chvíli spisovatelem. Zkuste s dětmi vymyslet příběh se zimní tématikou. Pokud máte čas a chuť vraťte se zpátky do dětských let, podívejte se na noční oblohu plnou hvězd, uvařte si ten nejoblíbenější nápoj, zachumlejte se do měkkých polštářů, vzpomeňte si na chvíli, kdy vám bylo moc hezky a zimní příběh s tím šťastným koncem může pomalu začít……

Už se moc těšíme na vaše psané či tištěné příběhy převázané barevnou kouzelnou stužkou.

» A nezapomeňte, že dětská fantazie nezná žádné hranice «